Informacinis katalogas

Kokiais atvejais turint siuntimą pas specialistą (gydytoją periodontologą), gyventojui už jo konsultaciją reikia sumokėti?
Registracijos Nr. KD-4131 2019-08-12
Naujas dokumentas

Jeigu gyventojas yra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, turi siuntimą gydytojo odontologo (periodontologo) konsultacijai, o gydymo įstaiga dėl minėtų paslaugų teikimo turi sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, už paslaugą gydymo įstaigai sumoka ligonių kasos pagal bazinę jos kainą.
Į gydytojo odontologo specialisto (periodontologo) konsultacijos bazinę kainą įeina gydytojo odontologo specialisto konsultavimo, visų pacientui reikiamų diagnostinių ir gydomųjų procedūrų sąnaudos, išskyrus šioms procedūroms atlikti sunaudotų odontologinių medžiagų ir vienkartinių priemonių įsigijimo išlaidas. Už jas suaugusiesiems šalies gyventojams reikia sumokėti, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas.
Tuo tarpu vaikams ir asmenims, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, kol jiems sukanka 24 metai bei socialiai remtiniems asmenims, kai jie pateikia atitinkamą savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą, už odontologinių paslaugų metu sunaudotus vaistus, vienkartines priemones ir medžiagas mokėti nereikia.
Gydymo įstaigoje turi būti skelbiamas ar kitaip pacientams viešai prieinamas mokamų paslaugų, taip pat ir odontologinių medžiagų bei priemonių sąrašas ir jų kainos.
Jei periodontologo paslauga teikiama gydymo įstaigoje, kuri nėra sudariusi sutarties su ligonių kasomis, už konsultavimą reikės mokėti tos įstaigos nustatytomis kainomis.
Nuorodos Prisegti failai