Informacinis katalogas

Esu drausta sveikatos draudimu Vokietijoje, bet gyvenamoji vieta Lietuvoje. Ar turiu deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, ar užtenka pateikti S1 pažymos apie sveikatos draudimą Vokietijoje, kad Lietuvoje nesikauptų skola už PSD įmokas.
Registracijos Nr. KD-4129 2019-08-12
Dokumentas nebegalioja

Jei Jūs gyvenate Lietuvoje, bet sveikatos draudimu esate apdrausta Vokietijoje, Jūs galite:

1) gauti sveikatos priežiūros paslaugas Vokietijoje, o Lietuvoje pateikti dokumentus, patvirtinančius Jūsų privalomojo sveikatos draudimo prievolės vykdymą kitoje ES šalyje tam, kad Jūs būtumėte atleista nuo šios prievolės vykdymo pagal gyvenamąją vietą, t. y. Lietuvoje. Privalomojo sveikatos draudimo įmokų prievolės vykdymo duomenis tvarko Sodra, todėl dėl reikiamos informacijos reikėtų kreiptis į Sodros teritorinį padalinį. Šiuo klausimu taip pat rekomenduojame susipažinti su vieša Sodros informacija interneto puslapyje https://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/gyvenantiems-ir-dirbantiems-uzsienyje

2) perkelti savo sveikatos draudimą į Lietuvą. Tam Jums reikėtų Vokietijos kompetentingos įstaigos išduotą S1 dokumentą užregistruoti bet kurioje teritorinėje ligonių kasoje Lietuvoje. Užregistravus S1, Jūs galėsite naudotis Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis tokia pat tvarka, kaip ir kiti Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys. Jums suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų ir kompensuojamųjų vaistų išlaidas kompensuos kompetentinga įstaiga, išdavusi dokumentą S1 (Jūsų atveju, Vokietijos). Daugiau informacijos: http://www.vlk.lt/veikla/dokumentas-s1-(-e106-e109-e120-e121-formos-pa%C5%BEyma)

 
Nuorodos Prisegti failai
Ankstesnės dokumento redakcijos
Data Redagavęs vartotojas Veiksmai
2019-08-12 Rasa Brūzgė
2019-08-12 Rasa Brūzgė