Informacinis katalogas

Buvau poliklinikoje dėl stipraus skausmo, mane registravo pas neurologą po 1,5 mėn., nors prašiau, kad išduotų siuntimą su galimybe kreiptis į kitas įstaigas, kur mažesnės eilės. Gydytoja pasakė, kad neturi teisės išduoti siuntimą į kitą įstaigą. Ką man daryti, pas mane labai stiprūs skausmai?
Registracijos Nr. KD-4164 2019-08-19
Dokumentas nebegalioja

Jūs turite teisę pasirinkti gydytoją specialistą bet kurioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (tiek valstybinėje, tiek privačioje), turinčioje sutartį su teritorine ligonių kasa, kitaip tariant, Jūs galite pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje konsultacija bus suteikta greičiausiai.

VLK informacija apie gydytojų konsultacijas: http://www.vlk.lt/duk/Puslapiai/gydytspecikonsultacijos.aspx

VLK informacija dėl eilių pas specialistus: http://www.vlk.lt/naujienos/Puslapiai/Ligoni%C5%B3-kasos-kaip-elgtis,-jei-gydymo-%C4%AFstaigoje-didel%C4%97-eil%C4%97.aspx
Tuo atveju, jei manote, kad sveikatos priežiūros paslaugos Jums buvo yra suteiktos netinkamai ar kitaip pažeistos Jūsų teisės, visada yra galimybė kreiptis raštu su prašymu paaiškinti problemą/situaciją į atitinkamos sveikatos priežiūros įstaigos (poliklinikos) administraciją. Jeigu šios įstaigos atsakymas Jūsų netenkintų, tuomet skundą su gautu įstaigos atsakymu galėsite pateikti raštu teritorinei ligonių kasai pagal gyvenamąją vietą.
Stiprūs ir labai stiprūs skausmai laikomi skubiosios medicinos pagalbos teikimo indikacijomis; kreipiantis į gydymo įstaigą dėl skubiosios medicinos pagalbos gydytojo siuntimas nereikalingas. Tačiau gydytojui specialistui nustačius, kad nepakanka būtinosios medicinos pagalbos indikacijų, teikiamos paslaugos gali būti mokamos.
Rekomenduotume Jums svarstyti galimybę su šeimos gydytojo siuntimu kreiptis į Santaros klinikų skausmo centrą. Su vieša informacija galima susipažinti interneto puslapyje: http://www.santa.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=1904&Itemid=458
Nuorodos Prisegti failai