Informacinis katalogas

Užsieniečiui norint gauti leidimą gyventi reikia privalomojo sveikatos draudimo, ar jį galima įsigyti ligonių kasose? Ar reikia draustis privačiai?
Registracijos Nr. KD-4189 2019-08-19
Dokumentas nebegalioja

Tuo atveju, kai į Lietuvą gyventi atvyksta trečiųjų šalių piliečiai, – būtina turėti sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą, kuris garantuotų būtinosios medicinos pagalbos išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl užsieniečio grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą. Šis sveikatos draudimą patvirtinantis dokumentas (privačios bendrovės draudimo sutartis) turi galioti visą užsieniečio gyvenimo (buvimo) Lietuvoje laikotarpį. Manome, kad trečių šalių piliečiams leidimai gyventi Lietuvoje neišduodami, jei jie neturi galiojančio sveikatos draudimą patvirtinančio dokumento arba įsipareigojimo apmokėti išlaidas už sveikatos priežiūros paslaugas.

Ligonių kasos vykdo valstybinį privalomąjį sveikatos draudimą, kuris siejamas su nuolatiniu (kiekvieną mėnesį) privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimu, o laikinai gyvenantiems asmenims – taip pat ir su darbinės veiklos vykdymo laikotarpiu. Dėl sveikatos draudimo poliso, kuris reikalingas leidimui gyventi gauti, reikėtų kreiptis į privačią draudimo bendrovę.
Nuorodos Prisegti failai