Informacinis katalogas

Dirbu Vokietijoje, tačiau gyvenamoji vieta mano deklaruota Lietuvoje: 1. Mano draudimas Vokietijoje galios iki gruodžio 31 d., o aš Lietuvoje pradėsiu dirbti sausio 15 d., ar sausio pirmas dvi savaites aš būsiu nedraustas? Jeigu per šias savaites man prireiktų medicininės pagalbos, ar aš už ją pats turėčiau susimokėti? 2. Ar galiu dirbdamas Vokietijoje taip pat kas mėnesį pats mokėti tam, kad būčiau draustas Lietuvoje? Arba bent jau sumokėti už pirmas dvi sausio savaites, kai nedirbsiu? 3. Jeigu turėsiu bedarbio statusą Lietuvoje, ar pradėjus dirbti Vokietijoje aš pats turiu pranešti apie tai Užimtumo tarnybai ir ar, tada nutrūks mano sveikatos draustumas Lietuvoje?
Registracijos Nr. KD-4192 2019-08-20
Dokumentas nebegalioja

Laikotarpiu, kol dirbsite Vokietijoje, Jūs oficialiai turėsite Lietuvos gyventojo statusą, todėl valstybės laiduojama sveikatos priežiūra (būtinoji medicinos pagalba) Jums būtų teikiama Lietuvoje nemokamai neatsižvelgiant į tai, ar esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, ar ne.

Dėl Jūsų klausimų: 1) tuo atveju, jeigu Lietuvoje įsidarbinsite nuo sausio 15 d. ir iki šios datos nepateksite į jokias kitas apdraustųjų grupes, sveikatos draudimas pradės galioti nuo įsidarbinimo datos, t. y. iki sausio 15 d. busite nedraustas; 2) dirbdamas Vokietijoje, Lietuvoje mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas negalite, nes ES gyventojas gali būti apdraustas tik vienoje ES šalyje – toje, kur dirba ir moka mokesčius. Tuo atveju, jeigu nuo sausio 1 d. neturėsite darbo santykių Vokietijoje, Jūs galėsite pradėti mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas Lietuvoje ir draustis savarankiškai. Įsidarbinus nuo sausio 15 d, įgysite prievolę mokėti šias įmokas nuo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka apskaičiuotų pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, ir busite apdraustas dirbančiųjų grupėje; 3) dėl bedarbio statuso nutraukimo rekomenduotume Jums kreiptis į Užimtumo tarnybą ir joje išsiaiškinti minėto statuso galiojimo niuansus, nes šis Jūsų klausimas nepriklauso ligonių kasų kompetencijai. Dėl draudimo valstybės lėšomis galėtume paaiškinti, kad privalomojo sveikatos draudimo valstybės lėšomis laikotarpis nustos galioti nuo bedarbio statuso nutraukimo mėnesio pabaigos datos. Duomenis apie bedarbio statuso pabaigą ligonių kasoms pateiks Užimtumo tarnybą sąveikos būdu – gyventojui jokių pažymų teikti nereikia, draudimo laikotarpis pagal Užimtumo tarnybos pateiktus duomenis bus nutrauktas automatiškai.
Nuorodos Prisegti failai