Informacinis katalogas

Norėčiau pasiteirauti, ar esu drausta, nes savarankiškai susimokėjau PSD įmoką. Ar jūs galite patikrinti? Pavedimą atlikau šiandien.
Registracijos Nr. KD-4197 2019-08-20
Naujas dokumentas

Draudimo galiojimo statusas tikrinamas pagal Jūsų asmens duomenis, kurie dėl Jūsų asmens duomenų saugumo el. paštu negali būti tvarkomi. Savo draudimo statusą galite pasitikrinti paspaudusi šią nuorodą http://www.vlk.lt/Puslapiai/Ar-esate-draustas.aspx. Jeigu negalite pasitikrinti savo draudimo statuso minėtu būdu internetu, tuomet dėl informacijos apie draudimo įsigaliojimą su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu siūlome kreiptis į artimiausią teritorinę ligonių kasą. Teritorinių ligonių kasų kontaktai: http://www.vlk.lt/struktura-ir-kontaktai/teritorines-ligoniu-kasos/

Papildomai norėtume paaiškinti, kad įmokas mokančių gyventojų privalomojo sveikatos draudimo laikotarpiai nustatomi automatiškai pagal einamojo mėnesio sumokėtos įmokos mokėjimo datą.

Mokant privalomojo sveikatos draudimo įmokas reikėtų įvertinti duomenų mainų transakcijų laiką – Lietuvoje veikiančių bankų yra skirtingos pinigų pervedimo ir įskaitymo į gavėjo sąskaitas taisyklės, pinigų pervedimo ir įskaitymo procedūros vykdomos tik kelis kartus per parą, neretai (priklausomai nuo pavedimo laiko ir savaitės dienos) mokėjimai įskaitomi į Sodros sąskaitą tik kitą darbo dieną. Tokiu būdu privalomojo sveikatos draudimo įmoka neatsiranda ligonių kasoje tuoj pat ją sumokėjus – bankas turi įvykdyti pavedimą ir įskaityti įmoką į Sodros sąskaitą, o Sodra – suadministruoti iš banko gautus privalomojo sveikatos draudimo įmokų duomenis ir perduoti informaciją ligonių kasoms privalomojo sveikatos draudimo galiojimo laikotarpiams nustatyti arba patikslinti.

Jeigu įmoką sumokėjote šiandien, geriausiu atveju ligonių kasoms ji bus perduota naktį. Gavus įmoką, draudimo laikotarpis susiformuos automatiškai.
Nuorodos Prisegti failai
Ankstesnės dokumento redakcijos
Data Redagavęs vartotojas Veiksmai
2019-08-20 Rasa Brūzgė