Informacinis katalogas

Studijuoju Vokietijoje, bet esu apdrausta Lietuvos sveikatos draudimu ir naudojuosi ESDK. Ar dantisto paslaugos gali būti kompensuojamos (apžiūra,karūnėlė, plombavimas)? Kokius dokumentus ir kur turėčiau pateikti, kad gaučiau kompensaciją?
Registracijos Nr. KD-4207 2019-09-16
Dokumentas nebegalioja

Jeigu Jūs norite gauti dantisto paslaigas Vokietijoje, Lietuvoje išduota Europos sveikatos draudimo kortelė suteikia teisę Europos Sąjungos šalyse gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas (pvz. įvykus traumai, paūmėjus lėtinei ligai). Būtinosios medicinos pagalbos mastą nustato pagalbą teikiantis gydytojas, vadovaudamasis nacionaliniais teisės aktais.Tuo atveju, jeigu Vokietijos gydymo įstaigos gydytojas Jums reikalingas paslaugas (dantų apžiūrą, plombavimą, karūnėles) priskirs būtinajai medicinos pagalbai, tai patirtos išlaidos bus kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Tuo atveju, jeigu už būtinąją pagalbą mokėjote savo lėšomis, dėl galimybės kompensuoti patirtas išlaidas turėtumėte kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą Lietuvoje ir parašyti prašymą. Kartu su prašymu turite pateikti medicinos dokumentų išrašą apie užsienyje suteiktas paslaugas ir sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą patvirtinančių dokumentų originalus (sąskaitas, čekius).
Teritorinių ligonių kasų kontaktus galite rasti adresu:  http://www.vlk.lt/struktura-ir-kontaktai/teritorines-ligoniu-kasos
Nuorodos Prisegti failai