Informacinis katalogas

Mergaitei reikalinga žvairumo operacija. Ar valstybė ją kompensuoja?
Registracijos Nr. KD-4224 2019-09-16
Dokumentas nebegalioja

Jus dominanti operacija gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tais atvejais, kai operacija yra atliekama ne kosmetiniu tikslu, o pagal medicinines indikacijas – kai yra išduodamas siuntimas kompensuojamam gydymui. Nustatyti, ar yra medicininių indikacijų konkrečiai operacijai, gali tik gydytojas specialistas konsultacijos metu.
Apdraustajam (su siuntimu) planinis operacinis gydymas būtų kompensuojamas, jei atliekamas gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su teritorine ligonių kasa dėl tokių paslaugų teikimo. 
Gyventojų, kurie turi siuntimą operaciniam gydymui, gali būti paprašoma susimokėti už papildomas paslaugas, kurios patenka į mokamų paslaugų sąrašą, arba jei planinę operaciją pageidaujama gauti skubiai (be eilės), jei pasirenkama brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras (šiuo atveju apmokamas faktinių kainų ir nemokamų paslaugų, medžiagų, procedūrų kainų skirtumas), jei savo iniciatyva pasirenkama papildomų paslaugų ar procedūrų, kurios nesusijusios su pagrindinės ligos gydymu.
Nuorodos Prisegti failai