Informacinis katalogas

Netekau darbo, gavau išeitinę kompensaciją, esu įsiregistravęs Užimtumo tarnyboje bedarbiu. Nežinau kaip veikia sveikatos draudimo sistema. Ar mano PSD galioja? Du kartus esu mokėjęs PSD įmokas. Ar už mane mokės SODRA, ar aš pats turiu rūpintis ir mokėti PSD? Koks dabar mano statusas?
Registracijos Nr. KD-4229 2019-10-04

Gyventojai, netekę darbo, privalomuoju sveikatos draudimu dirbančiųjų asmenų grupėje apdrausti iki darbo netekimo mėnesio pabaigos dienos. Jeigu Jums buvo išmokėta išeitinė išmoka arba kompensacija, nuo kurios, kaip nuo kitokio pobūdžio su darbo santykiais susijusių pajamų, taip pat yra mokamos privalomojo sveikatos draudimo įmokos – privalomojo sveikatos draudimo laikotarpis papildomai galios tiek mėnesių, už kiek buvo išmokėta išeitinė išmoka arba kompensacija.

Tuo atveju, jeigu Jūs užsiregistravote Užimtumo tarnyboje ir Jums yra suteiktas bedarbio statusas, privalomojo sveikatos draudimo įmokas už Jus mokės valstybė, todėl savarankiškai jų mokėti nereikia. Laiške rašote, kad savarankiškai mokėjote privalomojo sveikatos draudimo įmokas, tuomet tikėtina, kad Jums jau susiformavo privalomojo sveikatos draudimo įmokų permoka. Kadangi ligonių kasos netvarko duomenų, detalizuojančių mokestinės prievolės vykdymą, rekomenduotume Jums su asmens dokumentu kreiptis į Sodrą, kad išsiaiškintumėte šios prievolės vykdymo tvarką bei permokėtų įmokų (jei tokių yra) susigrąžinimo galimybes. Prie Sodros paskyros galima prisijungti nuotoliniu būdu ir bandyti informaciją gauti interaktyviu būdu. Daugiau informacijos: https://www.sodra.lt/

Savo draudimo statusą galite pasitikrinti interneto adresu http://www.vlk.lt/Puslapiai/Ar-esate-draustas.aspx

Su detalia informacija galite susipažinti per E. valdžios vartus:

https://www.epaslaugos.lt/portal/service/79/39621?searchId=3cb35e6d-59cb-44d1-abf9-709ed50ed8de

 

 
Nuorodos Prisegti failai
Ankstesnės dokumento redakcijos
Data Redagavęs vartotojas Veiksmai
2019-10-04 Rasa Brūzgė