Informacinis katalogas

Šiuo metu laukiuosi ir įforminau motinystės atostogas. Kas mėnesį moku PSD. Ar nuo rugsėjo mėnesio jau nebereikia automatiškai šio mokesčio mokėti? Ar reikalinga dėl to pildyti papildomai prašymą?
Registracijos Nr. KD-4231 2019-10-04

Tuo atveju, jeigu Jus Sodra išleido motinystės atostogų ir skyrė pašalpą, nuo kurios bus skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis, tuomet Jūs būsite apdrausta motinystės pašalpos gavėjų grupėje iki tokios pašalpos gavimo pabaigos datos, o privalomojo sveikatos draudimo galiojimo laikotarpiai Jums bus automatiškai suformuojami pagal tokios pašalpos gavimo pradžios ir pabaigos datas. Jei motinystės pašalpa buvo paskirta rugpjūtį, tuomet jau rugpjūtį privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėti nereikėtų. Informacijos apie Jūsų privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo prievolės vykdymą reikėtų teirautis Sodroje.

Jeigu Jūs iki motinystės atostogų nedirbote ir minėtos pašalpos negausite, Jūs galite apsidrausti valstybės lėšomis ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas už Jus mokės valstybė. Tokią teisę turi besilaukiančios nuolatinės Lietuvos gyventojos nėštumo laikotarpiu 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo. Privalomojo sveikatos draudimo laikotarpio nustatymui su asmens dokumentu turėtumėte kreiptis į artimiausią teritorinę ligonių kasą ir pateikti sveikatos priežiūros įstaigos išduotą pažymą apie nėštumą, kurioje turi būti nurodytas nėštumo laikas (savaitėmis) ir/arba numatoma gimdymo data.

Teritorinių ligonių kasų kontaktus galite rasti adresu:  http://www.vlk.lt/struktura-ir-kontaktai/teritorines-ligoniu-kasos

 
Nuorodos Prisegti failai
Ankstesnės dokumento redakcijos
Data Redagavęs vartotojas Veiksmai
2019-10-04 Rasa Brūzgė