Informacinis katalogas

Buvo atlikta akių kataraktos operacija. Kodėl turėjau mokėti už akių lęšiukus?
Registracijos Nr. KD-4512 2020-06-26
Naujas dokumentas

Jus dominanti planinė operacija gali būti kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų tuo atveju, jeigu operacija atliekama pagal medicinines indikacijas - kai yra išduodamas gydytojo siuntimas kompensuojamam gydymui. Nustatyti, ar yra medicininių indikacijų konkrečiai operacijai, gali tik gydytojas specialistas konsultacijos metu.

Apdraustajam (su siuntimu) planinis operacinis gydymas yra kompensuojamas, jei atliekamas gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su jo teritorine ligonių kasa dėl tokių paslaugų teikimo. 

Gyventojų, kurie turi siuntimą operaciniam gydymui, gali būti paprašoma susimokėti už papildomas paslaugas, kurios patenka į mokamų paslaugų sąrašą, arba, jei planinę operaciją pageidaujama gauti skubiai (be eilės), jei pasirenkamos brangiau kainuojančios paslaugos, medžiagos, procedūros (šiuo atveju apmokamas faktinių kainų ir nemokamų paslaugų, medžiagų, procedūrų kainų skirtumas), jei savo iniciatyva pasirenkama papildomų paslaugų ar procedūrų, kurios nesusijusios su pagrindinės ligos gydymu.
Nuorodos Prisegti failai