Informacinis katalogas

Pagal prevencinę programą buvo padarytas tyrimas dėl slapto kraujavimo žarnyne, testas buvo neigiamas. Vėliau pasijutus blogai, vėl buvo kreiptasi į gydytoją ir atlikus slapto kraujavimo testą, jis jau buvo teigiamas. Paprašius šeimos gydytojos siuntimo kolonoskopijai, buvo atsaky-ta, kad nemokamu tyrimu pagal programą jau pasinaudojau, todėl dabar gali būti atlikti tik mokami tyrimai. Ar šeimos gydytoja teisi?
Registracijos Nr. KD-4601 2021-01-21
Naujas dokumentas

Prevencinė storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis yra skirta išaiškinti asmenis, kurie serga ikivėžinėmis storosios žarnos ligomis ir siųsti juos gydytojų specialistų (pvz. koloproktologų) konsultacijai. Jei prevencinės programos metu nėra nustatoma storosios žarnos patologija (slapto kraujavimo testas neigiamas), asmuo gydytojo specialisto konsultacijai nėra siunčiamas.

Pasijutus blogai ir su šeimos gydytojo išduotu siuntimu kreipiantis į gydytoją specialistą (pvz. gastroenterologą ar koloproktologą), visas gydytojo specialisto paskirtas gydymas ir tyrimai pacientui turėtų būti apmokami PSDF lėšomis. Tokiu atveju reikalingi tyrimai atliekami ne pagal prevencinę programą, tačiau esant medicininių indikacijų.

Kitaip tariant, jeigu kolonoskopijos tyrimą konsultacijos metu paskirs gydytojas specialistas (koloproktologas) - šeimos gydytojas šio tyrimo, kompensuojamo PSDF lėšomis paskirti negali - tiek gydytojo specialisto konsultacija, tiek jos metu paskirti tyrimai, turėtų būti  atliekami nemokamai (kompensuojami PSDF biudžeto lėšomis) toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo bus konsultuojamas.    

 
Nuorodos Prisegti failai
Ankstesnės dokumento redakcijos
Data Redagavęs vartotojas Veiksmai
2021-01-21 Elena Dubovskienė